Metody dezynfekcji biur
Stoły, poręcze, włączniki od światła, długopisy, klamki od drzwi i okien, wspólne urządzenia – to elementy wyposażenia biura, na których czekają niewidzialni dla pracowników wrogowie. Codziennie są narażeni na wirusy, bakterie, czy grzyby. Dlatego tak ważna jest systematyczna dezynfekcja pomieszczeń biurowych. Jakimi metodami się ją wykonuje i co jeszcze warto o niej wiedzieć?
W jaki sposób dezynfekuje się biura?
Firmy zajmujące się dezynfekcją pomieszczeń biurowych takie jak ECO-TECH z Bełchatowa, stosują do tego różne metody. Jedną z nich jest ULV. Odkażanie wnętrz w ten sposób polega na rozprowadzeniu specjalnego preparatu poprzez zamgławianie. Kluczowe punkty takie jak klamki od drzwi, poręcze czy włączniki od światła dodatkowo czyści się ręcznie, aby mieć pewność, że są dokładnie zdezynfekowane. Inną metodą profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń jest ozonowanie. To sposób nie tylko na pozbycie się wirusów i bakterii, ale także nieprzyjemnych zapachów np. pleśni, papierosów, zwierząt lub resztek jedzenia.
Jak przygotować biuro do dezynfekcji?
Przede wszystkim podczas dezynfekowania pomieszczeń biurowych wszyscy pracownicy powinni je opuścić. Dlatego, aby nie przeszkadzać w codziennych firmowych obowiązkach zalecamy czyszczenie biura po godzinach pracy lub przed nimi. Stosowane metody dezynfekcji nie są niebezpieczne dla człowieka ani dla zwierząt, o ile stosuje się wskazane środki ostrożności. Przed wykonaniem profesjonalnej dezynfekcji należy zabezpieczyć pożywienie, które może znajdować się w pomieszczeniu. Schowajmy też przedmioty osobiste, które nie powinny mieć kontaktu ze środkiem odkażającym. Sprzęty AGD i RTV, których nie da się wynieść najlepiej osłonić, aby nie uległy uszkodzeniu.
Kiedy warto zastosować dezynfekcję biura?
Dezynfekcja biura jest konieczna przede wszystkim wtedy, kiedy dojdzie do zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Oczywiście jeśli pracownik zachoruje na koronawirusa nie jest to równoznaczne z tym że zaraził się w miejscu pracy. Jednak ze względów bezpieczeństwa warto wykonać czyszczenie pomieszczenia z wirusów i bakterii, aby uchronić pozostałych pracowników. Dezynfekcję pomieszczeń biurowych warto wykonać także profilaktycznie np. w okresie grypowym. Działanie prewencyjne pozwala zachować odpowiednią higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana